Podcasty są częścią kampanii “Bezpieczeństwo czy szaleństwo”
Dziękujemy za sfinansowanie tego działania sklepowi internetowemu isprzęt.pl sp. z o.o.
Jeśli jesteś pracodawcą dobrze trafiłeś.
Spróbujemy w przystępny sposób porozmawiać o bezpieczeństwie i higienie pracy w Twojej Firmie.
A może jest temat, który Cię szczególnie interesuje i chciałbyś, żebyśmy go omówili w kolejnym podcaście? Napisz do nas koniecznie na adres biuro@ipomocni.pl
Miłego odbioru życzy Fundacja ipomocni.pl
Gospodarz podcastów: Angelika Broniewska
Reżyseria: Krzysztof Galos
Muzyka: Jakub Byczek
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania podcastów !
Odszkodowanie za wypadek przy pracy – kiedy ZUS może odmówić wypłaty odszkodowania i nie uznać wypadku za wypadek przy pracy. Opowie nam o tym nasz gość pani Aleksandra Spychała, Główny Specjalista ds. BHP. Do wysłuchania podcastu zaprasza Fundacja ipomocni.pl oraz Partner tego odcinka:
Dokumentacja BHP – jakiej potrzebujesz dokumentacji, opowie nasz gość pani Angelika Jazowska, Audytor systemów zorganizowanych, Specjalista d/s BHP, Specjalista ds. ochrony środowiska, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.
Praca zdalna – bezpieczeństwo i ergonomia pracy w domu. Gościem tego podcastu jest pan Paweł Furlaga wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie, specjalista ds. BHP i inspektor ochrony przeciwpożarowej opowie nam w tym podcaście jak przygotować miejsce pracy pracownika oddelegowanego do pracy zdalnej.
ISO 45001 – O nowej normie zarządzania bezpieczeństwem w firmach opowie dzisiaj pani Angelika Jazowska, Audytor systemów zorganizowanych Specjalista d/s BHP , Specjalista d/s ochrony środowiska, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.
Gościem tego podcastu jest główny specjalista do spraw BHP pan Michał Król, a temat rozmowy to Bezpośredni nadzór nad pracownikami wykonującymi prace niebezpieczne. Do wysłuchania podcastu zaprasza Fundacja ipomocni.pl oraz Partner tego odcinka: Krawczyk – wypożyczalnia sprzętu budowlanego.
Gościem dzisiejszego podcastu jest Pan Paweł Furlaga, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie i specjalista ds. BHP. Poruszony temat dotyczy praktycznie wszystkich pracodawców, wykonujemy ręczne prace transportowe w sklepie, w rolnictwie, w magazynie, w zakładzie produkcyjnym, w restauracji, a nawet w biurze. Zapraszam!
Naszym gościem jest dzisiaj p. Dawid Makuła, Specjalista ds. BHP od 10 lat związany z budownictwem. Kierownik działu BHP na jednym z projektów budownictwa infrastrukturalnego w okolicach Krakowa. Partnerem podcastu jest Krawczyk – Wypożyczalnia sprzętu budowlanego.
Czasy są niespokojne, nie wiemy kiedy przyjdzie nam walczyć o wolność. Więc warto wiedzieć, że wówczas bezwzględnie na pierwszym miejscu należy stawiać bezpieczeństwo. Dobry żołnierz, to żywy żołnierz. Gościem dzisiejszego podcastu jest pan Sławomir Zelent, główny specjalista ds. BHP, a zarazem były żołnierz z prawie 20 letnim doświadczeniem.
U nas nie ma wypadków! Czasami coś na magazynie nam spadnie, albo Jankowi maszyna się zatnie, ale na szczęście nic złego się nie stało! Naprawdę?
O zdarzeniach potencjalnie wypadkowych opowie nasz ekspert, pani Katarzyna Piechota, główny specjalista ds. BHP, wiceprezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP O/Kraków.
Prace na wysokości dotyczą prawie każdego, nawet pracownika biurowego. Nie wiedzieliście? To posłuchajcie. Pan Michał Król, główny specjalista do spraw BHP jest moim i Państwa gościem.
Mały magazyn, mały problem? Jak bezpiecznie zorganizować przechowywanie w małym magazynie? O czym należy pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę?
Gościem podcastu jest pan Paweł Furlaga, specjalista ds. BHP, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.
Jeśli coś źle się zaczyna, może się jeszcze gorzej skończyć. Posłuchajcie Państwo o szkoleniu wstępnym pracownika.
Gościem tego podcastu jest pan Sławomir Zelent, główny specjalista ds. BHP.
Odcięty palec ? Co z nim zrobić?! To podcast o pierwszej pomocy w miejscu pracy, ale nie będzie nic o resuscytacji i zatrzymanym krążeniu. Wręcz przeciwnie – pacjent oddycha samodzielnie, ale bez naszej pomocy może się to źle skończyć… Zapraszamy! Gościem podcastu jest Pan Paweł Łukasiewicz, ratownik medyczny z wieloletnim stażem, pracownik Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Partnera tego podcastu..
Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy może być stresująca dla pracodawcy, a jak patrzy na to nasz ekspert inspektor pracy Pan Bogdan Solawa? Zapraszamy do podcastu, którego Partnerem jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.
Instalacje fotowoltaiczne są nowym rodzajem zagrożenia pożarowego w zakładach pracy, ale to naprawdę wierzchołek góry lodowej. W tym podcaście mamy zaszczyt rozmawiać o zagrożeniach w zakładach pracy z rzecznikiem prasowym partnera podcastu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, starszym aspirantem Hubertem Ciepłym.
Praca w przestrzeni zamkniętej należy do prac szczególnie niebezpiecznych. Od jej prawidłowej organizacji zależy ludzkie życie. Naszym gościem jest p. Dawid Makuła, Specjalista ds. BHP od 10 lat związany z budownictwem, kierownik działu BHP na jednym z projektów budownictwa infrastrukturalnego w okolicach Krakowa.
Waga problemów z transportem materiałów na budowie jest nie do przecenienia. To druga przyczyna wypadków na budowie. O specyfice prac transportowych na budowie opowiada Pan Michał Król, główny specjalista ds. BHP.
Najlepsze procedury zawiodą, jeśli nikt ich nie zechce stosować. Jak być liderem, którego pracownicy CHCĄ dbać o bezpieczeństwo i na czym polega bezpieczeństwo behawioralne – to temat tego podcastu. Przy mikrofonie mamy przyjemność gościć Pana Włodzimierza Biela, specjalistę do spraw bezpieczeństwa behawioralnego, międzynarodowego inspektora BHP, specjalistę ds. Ochrony Środowiska, niezależnego konsultanta, auditora i trenera.
Co drugi dzień w Polsce dochodzi do śmiertelnych wypadków przy pracy. Większość dotyczy wypadków na budowie. Jak to wygląda z punktu widzenia Państwowej Inspekcji Pracy? Naszym gościem jest inspektor pracy Pan Marcin Korta, główny specjalista, pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.
Czy wiesz, którędy dojeżdża wóz strażacki do Twojego miejsca pracy? Czy drogi ewakuacyjne dla pracowników są odpowiednio przygotowane i utrzymywane w stanie gotowości na wypadek pożaru? Jakie są przepisy dotyczące dróg pożarowych i ewakuacyjnych? Naszymi ekspertami są w tym podcaście młodszy kapitan Pani Emanuela Olszewska z wydziału kontrolno – rozpoznawczego oraz starszy kapitan Pan Bartłomiej Rosiek z wydziału operacyjno-szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Jak komunikować się z pracownikiem? Co jest najważniejsze w tej komunikacji? Jaki ma to wpływ na bezpieczeństwo w pracy?
Na te i wiele innych pytań odpowie psycholog Pani Agata Ptasznik.
Ocena ryzyka zawodowego to podstawa organizacji bezpiecznej pracy. W tym podcaście możecie Państwo posłuchać specjalistki w tej dziedzinie, Pani Karoliny Główczyńskiej Woelke, Kierownika Sekcji Wypadków Przy Pracy w Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie.
Gościem podcastu jest Pani Karolina Główczyńska – Woelke, autorka książki “Wypadki przy pracy”, która stała się pretekstem do omówienia wielu problemów związanych z kwalifikowaniem wypadków i ich oceną. Pozycja niezbędna dla wszystkich pracodawców, specjalistów do spraw BHP oraz osób będących członkami zespołów powypadkowych. Polecam!
Jeśli podoba Ci się to, co robimy, zostań naszym Patronem i wspieraj nas regularnie: https://patronite.pl/Fundacjaipomocnipl