Praktycznie BHP – Podcasty

iPomocni.pl | Razem zbudujemy więcej / Praktycznie BHP – Podcasty

Praktycznie BHP - Podcasty

Podcasty są częścią kampanii “Bezpieczeństwo czy szaleństwo”

Dziękujemy  za sfinansowanie tego działania sklepowi internetowemu isprzęt.pl sp. z o.o. 

Jeśli jesteś pracodawcą dobrze trafiłeś.

Spróbujemy w przystępny sposób porozmawiać o bezpieczeństwie i higienie pracy w Twojej Firmie.  

A może jest temat, który Cię szczególnie interesuje i chciałbyś, żebyśmy go omówili w kolejnym podcaście? Napisz do nas  koniecznie na adres biuro@ipomocni.pl 

Miłego odbioru życzy Fundacja ipomocni.pl 😊

Gospodarz podcastów: Angelika Broniewska 

Reżyseria: Krzysztof Galos 

Muzyka: Jakub Byczek

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania podcastów ! 

Lista podcastów:

01. Odszkodowanie za wypadek przy pracy z ZUS

Odszkodowanie za wypadek przy pracy – kiedy ZUS może odmówić wypłaty odszkodowania i nie uznać wypadku za wypadek przy pracy.  Opowie nam o tym nasz gość pani Aleksandra Spychała, Główny Specjalista ds. BHP. Do wysłuchania podcastu zaprasza Fundacja ipomocni.pl oraz Partner tego odcinka:  

Krawczyk –  wypożyczalnia sprzętu budowlanego. 

02. Dokumentacja BHP

Dokumentacja BHP – jakiej potrzebujesz dokumentacji, opowie nasz gość pani Angelika Jazowska, Audytor systemów zorganizowanych, Specjalista d/s BHP, Specjalista ds. ochrony środowiska, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.

03. Praca zdalna – Bezpieczeństwo i ergonomia pracy w domu

Praca zdalna – bezpieczeństwo i ergonomia pracy w domu. Gościem tego podcastu jest pan Paweł Furlaga wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie, specjalista ds. BHP i inspektor ochrony przeciwpożarowej opowie nam w tym podcaście jak przygotować miejsce pracy pracownika oddelegowanego do pracy zdalnej.

04. ISO 45001 w Polskich organizacjach

ISO 45001 – O nowej normie zarządzania bezpieczeństwem w firmach opowie dzisiaj pani Angelika Jazowska, Audytor systemów zorganizowanych Specjalista d/s BHP , Specjalista d/s ochrony środowiska, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie. 

05. Bezpośredni nadzór nad pracownikami wykonującymi prace niebezpieczne

Gościem tego podcastu jest główny specjalista do spraw BHP pan Michał Król, a temat rozmowy to Bezpośredni nadzór nad pracownikami wykonującymi prace niebezpieczne. Do wysłuchania podcastu zaprasza Fundacja ipomocni.pl oraz Partner tego odcinka: Krawczyk – wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

06. Ręczne prace transportowe

Gościem dzisiejszego podcastu jest Pan Paweł Furlaga, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie i specjalista ds. BHP. Poruszony temat dotyczy praktycznie wszystkich pracodawców, wykonujemy ręczne prace transportowe w sklepie, w rolnictwie, w magazynie, w zakładzie produkcyjnym, w restauracji, a nawet w biurze. Zapraszam!

07. Roboty ziemne – bezpieczeństwo wykonania

Naszym gościem jest dzisiaj p. Dawid Makuła, Specjalista ds. BHP od 10 lat związany z budownictwem. Kierownik działu BHP na jednym z projektów budownictwa infrastrukturalnego w okolicach Krakowa. Partnerem podcastu jest Krawczyk – Wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

08. BHP w wojsku

Czasy są niespokojne, nie wiemy kiedy przyjdzie nam walczyć o wolność. Więc warto wiedzieć, że wówczas bezwzględnie na pierwszym miejscu należy stawiać bezpieczeństwo. Dobry żołnierz, to żywy żołnierz. Gościem dzisiejszego podcastu jest pan Sławomir Zelent, główny specjalista ds. BHP, a zarazem były żołnierz z prawie 20 letnim doświadczeniem.

09. Zdarzenie potencjalnie wypadkowe

U nas nie ma wypadków! Czasami coś na magazynie nam spadnie, albo Jankowi maszyna się zatnie, ale na szczęście nic złego się nie stało! Naprawdę?
O zdarzeniach potencjalnie wypadkowych opowie nasz ekspert, pani Katarzyna Piechota, główny specjalista ds. BHP, wiceprezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP O/Kraków.

10. Prace na wysokości

Prace na wysokości dotyczą prawie każdego, nawet pracownika biurowego. Nie wiedzieliście? To posłuchajcie. Pan Michał Król, główny specjalista do spraw BHP jest moim i Państwa gościem.

11. Mały magazyn

Mały magazyn, mały problem? Jak bezpiecznie zorganizować przechowywanie w małym magazynie? O czym należy pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Gościem podcastu jest pan Paweł Furlaga, specjalista ds. BHP, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.

12. Szkolenie wstępne pracownika

Jeśli coś źle się zaczyna, może się jeszcze gorzej skończyć. Posłuchajcie Państwo o szkoleniu wstępnym pracownika.
Gościem tego podcastu jest pan Sławomir Zelent, główny specjalista ds. BHP.

13. Pierwsza pomoc w miejscu pracy

Odcięty palec ? Co z nim zrobić?! To podcast o pierwszej pomocy w miejscu pracy, ale nie będzie nic o resuscytacji i zatrzymanym krążeniu. Wręcz przeciwnie – pacjent oddycha samodzielnie, ale bez naszej pomocy może się to źle skończyć… Zapraszamy! Gościem podcastu jest Pan Paweł Łukasiewicz, ratownik medyczny z wieloletnim stażem, pracownik Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Partnera tego podcastu..

14. Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy może być stresująca dla pracodawcy, a jak patrzy na to nasz ekspert inspektor pracy Pan Bogdan Solawa? Zapraszamy do podcastu, którego Partnerem jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

15. Zagrożenia w zakładzie pracy – nie tylko pożarowe.

Instalacje fotowoltaiczne są nowym rodzajem zagrożenia pożarowego w zakładach pracy, ale to naprawdę wierzchołek góry lodowej. W tym podcaście mamy zaszczyt rozmawiać o zagrożeniach w zakładach pracy z rzecznikiem prasowym partnera podcastu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, starszym aspirantem Hubertem Ciepłym.

16. Praca w przestrzeni zamkniętej.

Praca w przestrzeni zamkniętej należy do prac szczególnie niebezpiecznych. Od jej prawidłowej organizacji zależy ludzkie życie. Naszym gościem jest p. Dawid Makuła, Specjalista ds. BHP od 10 lat związany z budownictwem, kierownik działu BHP na jednym z projektów budownictwa infrastrukturalnego w okolicach Krakowa.

17. Transport materiałów na budowie.

Waga problemów z transportem materiałów na budowie jest nie do przecenienia. To druga przyczyna wypadków na budowie. O specyfice prac transportowych na budowie opowiada Pan Michał Król, główny specjalista ds. BHP.

Patronite:

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, zostań naszym Patronem i wspieraj nas regularnie: https://patronite.pl/Fundacjaipomocnipl

Więcej o nas: