Praktycznie BHP – Podcasty

iPomocni.pl | Razem zbudujemy więcej / Praktycznie BHP – Podcasty

Praktycznie BHP - Podcasty

Podcasty są częścią kampanii “Bezpieczeństwo czy szaleństwo”

Dziękujemy  za sfinansowanie tego działania sklepowi internetowemu isprzęt.pl sp. z o.o. 

Jeśli jesteś pracodawcą dobrze trafiłeś.

Spróbujemy w przystępny sposób porozmawiać o bezpieczeństwie i higienie pracy w Twojej Firmie.  

A może jest temat, który Cię szczególnie interesuje i chciałbyś, żebyśmy go omówili w kolejnym podcaście? Napisz do nas  koniecznie na adres biuro@ipomocni.pl 

Miłego odbioru życzy Fundacja ipomocni.pl 😊

Gospodarz podcastów: Angelika Broniewska 

Reżyseria: Krzysztof Galos 

Muzyka: Jakub Byczek

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania podcastów ! 

Lista podcastów:

01. Odszkodowanie za wypadek przy pracy z ZUS

Odszkodowanie za wypadek przy pracy – kiedy ZUS może odmówić wypłaty odszkodowania i nie uznać wypadku za wypadek przy pracy.  Opowie nam o tym nasz gość pani Aleksandra Spychała, Główny Specjalista ds. BHP. Do wysłuchania podcastu zaprasza Fundacja ipomocni.pl oraz Partner tego odcinka:  

Krawczyk –  wypożyczalnia sprzętu budowlanego. 

02. Dokumentacja BHP

Dokumentacja BHP – jakiej potrzebujesz dokumentacji, opowie nasz gość pani Angelika Jazowska, Audytor systemów zorganizowanych, Specjalista d/s BHP, Specjalista ds. ochrony środowiska, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.

03. Praca zdalna – Bezpieczeństwo i ergonomia pracy w domu

Praca zdalna – bezpieczeństwo i ergonomia pracy w domu. Gościem tego podcastu jest pan Paweł Furlaga wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie, specjalista ds. BHP i inspektor ochrony przeciwpożarowej opowie nam w tym podcaście jak przygotować miejsce pracy pracownika oddelegowanego do pracy zdalnej.

04. ISO 45001 w Polskich organizacjach

ISO 45001 – O nowej normie zarządzania bezpieczeństwem w firmach opowie dzisiaj pani Angelika Jazowska, Audytor systemów zorganizowanych Specjalista d/s BHP , Specjalista d/s ochrony środowiska, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie. 

05. Bezpośredni nadzór nad pracownikami wykonującymi prace niebezpieczne

Gościem tego podcastu jest główny specjalista do spraw BHP pan Michał Król, a temat rozmowy to Bezpośredni nadzór nad pracownikami wykonującymi prace niebezpieczne. Do wysłuchania podcastu zaprasza Fundacja ipomocni.pl oraz Partner tego odcinka: Krawczyk – wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

06. Ręczne prace transportowe

Gościem dzisiejszego podcastu jest Pan Paweł Furlaga, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie i specjalista ds. BHP. Poruszony temat dotyczy praktycznie wszystkich pracodawców, wykonujemy ręczne prace transportowe w sklepie, w rolnictwie, w magazynie, w zakładzie produkcyjnym, w restauracji, a nawet w biurze. Zapraszam!

07. Roboty ziemne – bezpieczeństwo wykonania

Naszym gościem jest dzisiaj p. Dawid Makuła, Specjalista ds. BHP od 10 lat związany z budownictwem. Kierownik działu BHP na jednym z projektów budownictwa infrastrukturalnego w okolicach Krakowa. Partnerem podcastu jest Krawczyk – Wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

08. BHP w wojsku

Czasy są niespokojne, nie wiemy kiedy przyjdzie nam walczyć o wolność. Więc warto wiedzieć, że wówczas bezwzględnie na pierwszym miejscu należy stawiać bezpieczeństwo. Dobry żołnierz, to żywy żołnierz. Gościem dzisiejszego podcastu jest pan Sławomir Zelent, główny specjalista ds. BHP, a zarazem były żołnierz z prawie 20 letnim doświadczeniem.

09. Zdarzenie potencjalnie wypadkowe

U nas nie ma wypadków! Czasami coś na magazynie nam spadnie, albo Jankowi maszyna się zatnie, ale na szczęście nic złego się nie stało! Naprawdę?
O zdarzeniach potencjalnie wypadkowych opowie nasz ekspert, pani Katarzyna Piechota, główny specjalista ds. BHP, wiceprezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP O/Kraków.

10. Prace na wysokości

Prace na wysokości dotyczą prawie każdego, nawet pracownika biurowego. Nie wiedzieliście? To posłuchajcie. Pan Michał Król, główny specjalista do spraw BHP jest moim i Państwa gościem.

11. Mały magazyn

Mały magazyn, mały problem? Jak bezpiecznie zorganizować przechowywanie w małym magazynie? O czym należy pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Gościem podcastu jest pan Paweł Furlaga, specjalista ds. BHP, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.

12. Szkolenie wstępne pracownika

Jeśli coś źle się zaczyna, może się jeszcze gorzej skończyć. Posłuchajcie Państwo o szkoleniu wstępnym pracownika.
Gościem tego podcastu jest pan Sławomir Zelent, główny specjalista ds. BHP.

13. Pierwsza pomoc w miejscu pracy

Odcięty palec ? Co z nim zrobić?! To podcast o pierwszej pomocy w miejscu pracy, ale nie będzie nic o resuscytacji i zatrzymanym krążeniu. Wręcz przeciwnie – pacjent oddycha samodzielnie, ale bez naszej pomocy może się to źle skończyć… Zapraszamy! Gościem podcastu jest Pan Paweł Łukasiewicz, ratownik medyczny z wieloletnim stażem, pracownik Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Partnera tego podcastu..

14. Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy może być stresująca dla pracodawcy, a jak patrzy na to nasz ekspert inspektor pracy Pan Bogdan Solawa? Zapraszamy do podcastu, którego Partnerem jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

15. Zagrożenia w zakładzie pracy – nie tylko pożarowe.

Instalacje fotowoltaiczne są nowym rodzajem zagrożenia pożarowego w zakładach pracy, ale to naprawdę wierzchołek góry lodowej. W tym podcaście mamy zaszczyt rozmawiać o zagrożeniach w zakładach pracy z rzecznikiem prasowym partnera podcastu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, starszym aspirantem Hubertem Ciepłym.

16. Praca w przestrzeni zamkniętej.

Praca w przestrzeni zamkniętej należy do prac szczególnie niebezpiecznych. Od jej prawidłowej organizacji zależy ludzkie życie. Naszym gościem jest p. Dawid Makuła, Specjalista ds. BHP od 10 lat związany z budownictwem, kierownik działu BHP na jednym z projektów budownictwa infrastrukturalnego w okolicach Krakowa.

17. Transport materiałów na budowie.

Waga problemów z transportem materiałów na budowie jest nie do przecenienia. To druga przyczyna wypadków na budowie. O specyfice prac transportowych na budowie opowiada Pan Michał Król, główny specjalista ds. BHP.

18. Bezpieczeństwo behawioralne

Najlepsze procedury zawiodą, jeśli nikt ich nie zechce stosować. Jak być liderem, którego pracownicy CHCĄ dbać o bezpieczeństwo i na czym polega bezpieczeństwo behawioralne – to temat tego podcastu. Przy mikrofonie mamy przyjemność gościć Pana Włodzimierza Biela, specjalistę do spraw bezpieczeństwa behawioralnego, międzynarodowego inspektora BHP, specjalistę ds. Ochrony Środowiska, niezależnego konsultanta, auditora i trenera.

19. Wypadki na budowach

Co drugi dzień w Polsce dochodzi do śmiertelnych wypadków przy pracy. Większość dotyczy wypadków na budowie. Jak to wygląda z punktu widzenia Państwowej Inspekcji Pracy? Naszym gościem jest inspektor pracy Pan Marcin Korta, główny specjalista, pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.

20. Drogi ewakuacyjne i pożarowe

Czy wiesz, którędy dojeżdża wóz strażacki do Twojego miejsca pracy? Czy drogi ewakuacyjne dla pracowników są odpowiednio przygotowane i utrzymywane w stanie gotowości na wypadek pożaru? Jakie są przepisy dotyczące dróg pożarowych i ewakuacyjnych? Naszymi ekspertami są w tym podcaście młodszy kapitan Pani Emanuela Olszewska z wydziału kontrolno – rozpoznawczego oraz starszy kapitan Pan Bartłomiej Rosiek z wydziału operacyjno-szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

21. Komunikacja z pracownikiem

Jak komunikować się z pracownikiem? Co jest najważniejsze w tej komunikacji? Jaki ma to wpływ na bezpieczeństwo w pracy?
Na te i wiele innych pytań odpowie psycholog Pani Agata Ptasznik.

22. Ocena ryzyka zawodowego

Ocena ryzyka zawodowego to podstawa organizacji bezpiecznej pracy. W tym podcaście możecie Państwo posłuchać specjalistki w tej dziedzinie, Pani Karoliny Główczyńskiej Woelke, Kierownika Sekcji Wypadków Przy Pracy w Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie.

Patronite:

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, zostań naszym Patronem i wspieraj nas regularnie: https://patronite.pl/Fundacjaipomocnipl

Więcej o nas: